Wrocławskie Święto Rowerzysty 2014 BEZ BARIER

Jak już wiecie wczoraj, tj. 8. czerwca odbył się przejazd ulicami miasta z okazji obchodów Wrocławskiego Święta Wrocławskie Święto Rowerzysty

O godz. 12:20 ponad 3500 rowerzystów wyjechało z pl. Nowy Targ, aby przejechać przez całe miasto. Nie zabrakło też rowerów integracyjnych typu “handbike”, a naliczyliśmy ich około 7 w całym peletonie, z czego 5 było z naszej wypożyczalni! To sukces w porównaniu do imprez tego typu organizowanych wcześniej, gdzie świadomość społeczna na temat tego typu rowerów była bardzo znikoma i skutkowała ich brakiem na takich imprezach!

Przejazd budził wiele emocji. Szczególnie w osobach z niepełnosprawnością, które dzięki rowerom integracyjnym mogły po raz pierwszy w życiu poczuć klimat tej imprezy. Przejechaliśmy ulicą Kazimierza Wielkiego, później Legnicką, na skrzyżowaniu z pl. Strzegomskim zawróciliśmy i pojechaliśmy do Powala. Stamtąd Piłsudskiego, Grabiszyńską, nawrót na Zapolskiej, potem Piłsudskiego, Świdnicką, Bożego Ciała, Widok, Kazimierza Wielkiego, Oławską, Traugutta, pl. Społecznym, przez most Grunwaldzki, potem Piastowską, Sienkiewicza, Wyszyńskiego i Bolesława Prusa, więc zwiedziliśmy kawałek miasta! Integracyjnie! 

Przejazdowi towarzyszyła grupa bębniarska 
Podwórkowa Samba Wrocław, dzięki której tegoroczna parada Wrocławskie Święto Rowerzysty jeszcze bardziej tętniła życiem! 

W Parku Stanisława Tołpy, czyli u celu przejazdu była okazja do przejechania się rowerem typu “handbike”, który wzbudził wiele zainteresowania posiadaczy jednośladów podczas jazdy w peletonie (co widać na zdjęciach ;-)). Przy specjalnie przygotowanym stanowisku wolontariusze z przyjemnością udzielali informacji o rowerach oraz inicjatywie Wypożyczalni Rowerów Integracyjnych. Jak zwykle narobiliśmy pozytywnego zamieszania…, ale przecież o to w tym wszystkim chodzi najbardziej! 

Dziękujemy organizatorom za informacje i zaproszenie! 
Zapraszamy na fotorelację! 

Fot. 
Jowita Wasilewska

 — w mieście: Wroclaw.