TRASA SUŁÓW MILICKI - RUDA MILICKA

Kontynuujemy testowanie proponowanych przez Was szlaków. Powyżej prezentujemy kolejną planowaną trasę o charakterze kulturalno-historyczno-przyrodniczym na sezon 2014. 

Testowanie trasy rozpoczęliśmy zgodnie z sugestią przewodnika, pana Damiana Żubera w Sułowie Milickim. Trasa biegła przez: Pracze, okolice Postolina, Kaszowo, Milicz Zamek, Milicz Wąsk. Końcowym etapem była Ruda Milicka.

Uważamy, że trasa warta jest doskonała pod każdym względem i bez wątpienia chcemy realizować ją w sezonie 2014. Widoki, klimat, uprzejmość mieszkańców, bezpieczeństwo (trasa wyłącznie rowerowa), liczne przystanki z ławami, krzesłami, toaletami (również dla Osób Niepełnosprawnych!) oraz tablicami historycznymi, z których wynika, że w przeszłości biegły tędy tory kolejki wąskotorowej przekonują, że nie mogliśmy wybrać lepiej! 

Cała trasa jest bardzo atrakcyjna, ale naszym zdaniem ostatni etap rekompensuje trud przebytych kilometrów. Jedzie się bowiem drogą, po której obu stronach są Stawy Milickie. Widać stąd wiele rodzaju ptaków, głównie czaple. Nas ta sceneria zauroczyła maksymalnie  Tym bardziej, że na końcu trasy jest specjalnie zaprojektowane, wprost wymarzone miejsce do zrobienia integracyjnego grilla i zasłużony odpoczynek w miłej atmosferze! 

Czekamy na kolejne Wasze sugestie dotyczące szlaków rowerowych, które moglibyśmy przetestować na potrzeby realizacji projektu w sezonie 2014.