TRASA: ŚCIEŻKI ROWEROWE W OLEŚNICY

Poniżej, zgodnie już z tradycją prezentujemy kolejną planowaną trasę o charakterze kulturalno-historyczno-przyrodniczym na sezon 2014. Tym razem wybór padł na urokliwą Oleśnicę położoną 30 km od Wrocławia.

Testowanie trasy rozpoczęliśmy zgodnie z sugestią wspomnianego już wcześniej, pana 
Roberta Pontusa, który zaprojektował nam mapę z wyznaczonymi trasami przy stawach miejskich w Oleśnicy.  Testowej przejażdżce przewodniczył natomiast zaprzyjaźniony z Zespołem Rowerów Integracyjnych niezwykle serdeczny i charyzmatyczny oleśniczanin – Tomek Ilków (Ilu Cpn). Serdecznie dziękujemy Panom za pomoc! 

Uważamy, że trasa choć niedługa jest bardzo dobrą opcją do realizacji przejażdżek rowerowych w sezonie 2014. Zapewnia wszystko, czego nam potrzeba - trochę historii, przyjemne widoki, klimat, uprzejmość mieszkańców, bezpieczeństwo (trasa wyłącznie rowerowa), toalety przystosowane do potrzeb Osób Niepełnosprawnych, a na końcu trasy moglibyśmy na łonie natury zorganizować integracyjny piknik dla wszystkich uczestników. 

Zachęcamy do obejrzenia filmu, który zobrazuje nasze założenia! 

Czekamy na kolejne Wasze sugestie dotyczące szlaków rowerowych, które moglibyśmy przetestować na potrzeby realizacji projektu w sezonie 2014.