Zaproszenie na Rajd Rowerowy WSB 2013

Serdecznie zapraszamy Absolwentów, Studentów, Pracowników i Sympatyków WSB oraz wszystkich wrocławskich rowerzystów do wzięcia udziału w rajdzie rowerowym, który odbędzie się 2 czerwca 2013 roku na trasie rowerowej m. in. Parku Grabiszyńskiego.

 

Celem akcji jest przyjemne i aktywne spędzenie czasu wolnego, propagowanie zdrowego trybu życia i przy okazji zintegrowanie się wokół tematu kolarstwa osób z niepełnosprawnością.

  Tego samego dnia na WSB we Wrocławiu będzie zorganizowana kwesta na “Dobry Cel”(www.Dobrycel.pl), w której również wezmą udział goście i rowerzyści.

  Dla pierwszych 40 uczestników, którzy potwierdzą swój udział poprzez wysłanie maila na adres stowarzyszenie@wsb.wroclaw.pl, podając w nim swoje imię, nazwisko oraz dwa zdania o sobie mamy przygotowane kupony na darmową porcję grilla i gadżet WSB.

 

 Wśród osób, które się zgłoszą, rozlosujemy także koszulki I LOVE WSB.

 

 UWAGA!

Wszyscy, którzy wspierają akcję “Dobry Cel”, będą mieli możliwość nieodpłatnego wypożyczenia roweru na czas 8 godzin.

Przypominamy, że należy zabrać ze sobą kask na głowę - chcemy przy okazji promować bezpieczny styl jazdy i będziemy o tym także dyskutować. 

 

Plan przejażdżki

 10.30 - 11.00  Zbiórka przy Alei Absolwenta, WSB we Wrocławiu, ul. Fabryczna 29 - 31

 12.00  Start. Kierujemy się ścieżką rowerową przy ul. Klecińskiej w stronę Parku Grabiszyńskiego. Przewidywany czas przejazdu pierwszego etapu - ok. 45 min. w tempie spacerowym

 11.45 - 12.15  Odpoczynek przy czymś słodkim i napojach w Parku Grabiszyńskim

 12.15 - 12.30  Dojazd do Górki Grabiszyńskiej i wspólne pamiątkowe zdjęcie

 12.30 - 13.15  Powrót do WSB, gdzie będzie czekał na nas Punkt Regeneracyjny, czyli grill, ciastka i napoje

 13.15 - 14.00  Poczęstunek serwowany z grilla

 14.00 - 15.00  Panel dyskusyjny na świeżym powietrzu na temat możliwości i problemów wrocławskich rowerzystów oraz infrastruktury wrocławskich ścieżek rowerowych. W rozwinięciu proponujemy również dyskusję na temat rowerów i obszarów do jazdy dla osób niepełnosprawnych. 

 

 Gośćmi panelu będą:

  Rafał Mikołajczyk - rugbista klubu Skorpion Wrocław i handbiker

 Krzysztof Jankowski - zawodnik klubu START, wicemistrz i mistrz Polski w pchnięciu kulą, koordynator Wielkiej Zbiórki na Dobry Cel

  Mateusz Styk - fotograf wydarzenia i moderator panelu dyskusyjnego, absolwent WSB na kierunku logistyka, którego pasją jest kolarstwo górskie, odpowiedzialny również za przewodnictwo na trasie

  Staszek Kośnik - inicjator projektu “Wrocławski Rower Spotkań”