Masa Krytyczna z Dobrym Celem

28.06.2013 grono absolwentów wzięło udział w „Masie krytycznej. Oprócz tradycyjnego przejazdu rowerowego ulicami Wrocławia mieliśmy okazję zaprezentować działalność „Dobrego Celu” Fundacji założonej przez jednego ze studentów WSB we Wrocławiu.


Zaproponowaliśmy uczestnikom pysznego grilla, który nie tylko zadowolił głodomory, ale i był okazją do nawiązywania nowych kontaktów. Nasza prezentacja dotycząca rowerowych działań fundacji spotkała się z dużym zainteresowaniem uczestników. Mamy nadzieję, że w przyszłości spotkania w ramach „Masy Krytycznej” będą miały charakter integracyjny, tym samym zachęcimy coraz to większe grono naszych studentów, absolwentów, pracowników a może nawet władze do uczestnictwa.

Oto kilka słów od jednego z Naszych Absolwentów Mateusza Styk, który był jednym z organizatorów przejazdu:

Chociaż rower to moje hobby, była to moja pierwsza Masa Krytyczna, w której brałem udział Inicjatywa i przejazd bomba. Wspólna jazda na pełnym luzie w grupie około 150 osób ulicami, przez które codziennie przemykam samochodem to świetne uczucie Ta impreza miała dla mnie szczególne znaczenie, ponieważ po przejeździe zorganizowaliśmy grilla wraz z prezentacją działalności Fundacji Dobry Cel(www.dobrycel.pl), na której przedstawiliśmy rowerowe rozwiązania dla osób niepełnoprawnych i porozmawialiśmy o sytuacji niepełnoprawnych chcących żyć aktywnie Nietypowe zakończenie Masy Krytycznej, inne niż dotychczas moim zdaniem było rewelacyjnym pomysłem, uczestnicy byli zadowoleni i pytali czy zorganizujemy coś na następny wypad na rowery W takim razie działamy dalej i mam nadzieje do szybkiego zobaczenia w siodle!  Dziękuję wszystkim uczestnikom, w szczególności studentom i absolwentom, którzy przyczynili się do organizacji wydarzenia.

Wrocławska „Masa Krytyczna” jest organizowanym raz w miesiącu (ostatni piątek miesiąca) spontanicznym hepeningiem rowerowym na ulicach Naszego miasta. Spotkania te odbywają się w myśl: „My nie blokujemy ruchu. My JESTEŚMY ruchem!.. Celem hepeningów jest propagowanie aktywnej i przepisowej jazdy rowerem wśród innych uczestników dróg. Inicjatywa ma też na celu zmianę postrzegania rowerzystów przez władze samorządowe. Spotkania zawsze mają swoją niepowtarzalną oprawę, co sprawia, że każde z nich ma swój odmienny charakter.